گیاهان آپارتمانی زیبا و مناسب برای فصل تابستان

گیاهان آپارتمانی زیبا و مناسب برای فصل تابستان

گرمای تابستان معمولا از حضورمان در فضای باز در طول روز جلوگیری می‌کند. همین موضوع می‌تواند ما را از فضای سبز و تماشای گیاهان زیبا دور کند. اما باید بدانید که خیلی راحت می‌توانید در خانه گل‌های زیبا و رنگارنگ نگه دارید و فضای سبز مورد علاقه‌تان را به راحتی ایجاد کنید. تابستان فصل خوبی برای رشد گیاهان است و به راحتی می‌توانید به پرورش گل و گیاه بپردازید. اگر تجربه‌ی نگهداری از گیاهان را ندارید یا در آپارتمان زندگی می‌کنید و فضای باز کافی برای نگهداری گلدان ندارید، این مطلب مخصوص شماست.

در این مطلب می‌خواهیم ۷ گیاه آپارتمانی زیبا که نگهداری آن‌ها آسان است و به راحتی در هر فضایی رشد می‌کند را به شما معرفی کنیم.

۱. آگلونمای قرمز

این گیاه تابستانی مناسب نگهداری در بالکن‌های کوچک یا مکانی با نور و هوای مناسب در آپارتمان است. آگلونمای قرمز به نور متوسط و کم نیاز دارد. اگر پنجره‌ی نورگیر دارید بهترین مکان برای قرار دادن گلدان آگلونما در کنار پنجره است. اگر علاقمند به نگهداری از گیاهان گل‌دار نیستید، آگلونمای قرمز انتخاب خوبی است چون رنگ برگ‌هایش می‌تواند حال و هوای خانه را عوض کند. به میزان مناسب و مورد نیاز آن را آبیاری کنید و فراموش نکنید که برگ‌های این گیاه هر چند وقت یک بار بسته می‌شود.

۲. رشته‌ی مروارید

این گیاه رونده‌ی آپارتمانی تقریبا به هیچ توجه خاصی نیاز ندارد، پس اگر در زمینه‌ی نگهداری از گلدان‌ها تازه‌کار هستید با رشته‌ی مروارید شروع کنید. بعد از اینکه گلدان را به خانه آوردید آن را در محلی قرار دهید که نور غیر مستقیم خورشید را دریافت کند. به طور منظم و طبق برنامه‌ای که از گل فروش پرسیده‌اید آن را آبیاری کنید تا پس از چند روز شاهد رشد ساقه‌های آن باشید. شما می‌توانید گلدان را به دیوار یا از سقف آویزان کنید تا پس از رشد ساقه‌ها، منظره‌ای زیبا داشته باشید.

۳. بگونیا

تنوع رنگی در بگونیا آنقدر زیاد است که می‌توانید گلدانتان را با دکوراسیون داخلی خانه‌تان هماهنگ کنید! این گیاه فقط به کمی آب و نور خورشید نیاز دارد تا به خوبی رشد کرده و خانه‌ی شما را زیبا کند.

۴. افرای گلدار

افرا دز گیاهان گل‌دار است. تم رنگی گل‌های آن شبیه به غروب آفتاب است و فضا را برای شما دنج و تابستانی می‌کند. نگهداری این گیاه برای مبتدیان و افرادی که هیچ تجربه‌ای در زمینه‌ی نگهداری از گیاهان ندارند آسان نیست. شما باید آن را به طور منظم هرس کنید تا شبیه به بوته نشود. همچنین برنامه‌ی آبیاری آن هم باید منظم باشد. پس اگر تا به حال از گلدانی نگهداری نکرده‌اید به سراغ افرا نروید.

۵. اگزالیس

اگزالیس منحصربه‌فردترین گیاه تابستانی است. برگ‌های این گیاه در دو رنگ ارغوانی و سبز رشد می‌کند و ظاهری سحرانگیز دارد. تقریبا همیشه شکوفه‌های سفید یا صورتی کمرنگ روی این گیاه وجود دارد و همین موضوع زیبایی آن را چند برابر می‌کند. نگهداری از آن آسان است و گیاهی مناسب برای مبتدیان به حساب می‌آید. نکته‌ی جالب درباره‌ی اگزالیس این است که وقتی نور محیط کم می‌شود برگ‌های گیاه بسته می‌شوند و به اصطلاح گیاه به خواب می‌رود.

۶. لی‌لی صلح

همانطور که از نام این گیاه مشخص است، قرار است با حضور آن در خانه استرس افراد خانواده و محیط کم شود. لی‌لی صلح گیاهی مناسب برای مبتدیان است چون می‌تواند روزها بدون آب باقی بماند. لی‌لی صلح در تمام ماه‌های سال گل می‌دهد اما اوج فصل گل‌دهی آن تابستان است.

۷. کالاتیا

کالاتیا گیاهی است که نگهداری از آن به هیچ وجه سخت نیست. حتی می‌توانید مسئولیت نگهداری از آن را به کودکان بسپارید. برگ‌های این گیاه رنگارنگ هستند و نیازی به هرس کردن همه ندارند. پس همین امروز یک گلدان کالاتیا در گوشه‌ی خانه قرار دهید و از زیبایی آن لذت ببرید.

مرور کلی

روزهای گرم تابستان مانع از حضور ما در فضای باز و لذت بردن از سرسبزی طبیعت می‌شود. به همین دلیل است که معمولا در این فصل احساس بی‌حوصلگی می‌کنیم. در این مطلب به شما ۷ گیاه زیبا که روش نگهداری‌شان آسان است را معرفی کردیم تا بتوانید با قرار دادن چند گلدان در خانه‌تان، فضای سبزی بیرون را به داخل بیاورید. حتی اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید یا هیچ تجربه‌ای در نگهداری از گل و گیاه ندارید، می‌توانید این گیاهان را به راحتی در خانه نگه داشته و از تماشای آن‌ها لذت ببرید.

درباره نویسنده

نویسنده و طراح نیلو پلنت و عاشق گل و گیاه هستم . سوالی داشتید در کامنت ها یا پیج های اینستاگرام و تلگرام سایت بپرسید .